Darželinukų pažintis su išmaniosiomis knygomis „Šaltinėlio“ filiale

2019 05 15

Šiaulių lopšelio-darželio „Ežerėlis" „Bitučių" grupės penkiamečiai (auklėtoja Rita Urbonienė) yra dažnoki „Šaltinėlio" bibliotekos lankytojai. Šį kartą jiems pasiūlėme susipažinti su išmaniosiomis knygomis.

Gegužės 15 d. bibliotekoje, edukacijos metu darželinukai galėjo pajausti skaitymo džiaugsmą, derinant knygos tekstą su šiuolaikinėmis technologijomis. Mažieji bibliotekos lankytojai su dideliu susidomėjimu klausėsi smagios paveikslėlių istorijos su garsais, animuotos lietuviškos abėcėlės dainelės pagalba mokėsi įsiminti raides, spėliojo Lietuvos paukščių balsus, išbandė elektroninę klausimų ir atsakymų enciklopediją.

0001_4_1557987702-74b3bdaa5ada439f80a778bce402b931.jpg
Bet labiausiai vaikų dėmesį patraukė išplėstinės realybės knygos, kur naudojantis į planšetę parsisiųstomis programėlėmis buvo leista pažaisti su tikrove: išgirsti šukų muziką, paglostyti Kauno zoologijos sodo liūtą Dango, stebėti kaip atgyja knygos personažas ir uždainuoja Žemaitijos etnografinio regiono lopšinę...

Interaktyvios knygos papildo ir praplečia vaikų pasirinkimo skaityti galimybes, skatina jų vaizduotę bei kūrybinius gebėjimus.
Paskutinį kartą redaguota: 2019 05 16