Renginiai

Bibliotekos išskirtinė iniciatyva nudžiugino kūrybingus moksleivius

2020 03 18

Kovo 10–16 dienomis Šiaulių miesto viešojo transporto stotelėse visi šiauliečiai, miesto svečiai, belaukiantys autobuso buvo kviečiami atkreipti dėmesį į reklaminiuose paviljonuose patalpintus eilėraščius.
Visą savaitę maršrutinių autobusų stoteles puošė Šiaulių moksleivių kurti septyni eilėraščiai, iliustruoti Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) veikiančio Senjorų rankdarbių būrelio narių kurtais vėjo malūnėliais.

0001_austeja-ir-gerda1_1584511851-5e345589566e354385204f7668998b5e.jpg
Ši išskirtinė iniciatyva „Ką laisvės vėjai šneka" buvo skirta paminėti Lietuvių kalbos dienas ir Nepriklausomos Lietuvos 30-metį.
Eilėraščių autoriai spėjo ne tik pasidžiaugti savo kūryba, jos įvertinimu, bet ir nusifotografuoti prie savo darbų!

Kiekvienas moksleivis į savo eiles sudėjo mintis apie Lietuvą, gimtąją kalbą, jos grožį ir vertę. Reklaminiuose paviljonuose buvo viešinami Gegužių, „Juventos", Medelyno, Salduvės progimnazijų, S. Daukanto, „Romuvos" gimnazijų moksleivių kūrybiniai tekstai ir senjorų kurti įvairiaspalviai vėjo malūnėliai.

Moksleivių ir senjorų bendri kūrybiniai darbai buvo kuriami įgyvendinant Valstybinės lietuvių kalbos komisijos finansuotą projektą „Pažink lietuvišką žodį: kalbos kaita kartose", skirtą skatinti domėjimąsi lietuvių kalba ir skirtingų visuomenės grupių dialogą įvairiais kalbos klausimais, formuoti teigiamas nuostatas dėl jos vartojimo, puoselėti gimtosios kalbos vertybę, ugdant patriotiškas asmenybes, kūrybiškumą, kartų bendravimą, bendradarbiavimą ir tarpusavio supratimą.

     
Paskutinį kartą redaguota: