„Bibliotekoje vyko konferencija „Asmens duomenų apsauga: informacinis gidas“

2019 11 12

Lapkričio 12 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) vyko projekto „Bibliotekos ir partnerių kompetencijų stiprinimas: asmens duomenų apsauga" baigiamoji konferencija „Asmens duomenų apsauga: informacinis gidas". Konferencijoje dalyvavo Nevyriausybinių organizacijų atstovai, Socialių paslaugų centro darbuotojai ir lankytojai, Šiaulių miesto Parkinsono draugijos nariai, bibliotekininkai ir kitų bendruomenių atstovai. Taip pat buvo pakviesti ir skaitmeninio raštingumo mokymų dalyviai.

0001_1baig-kon_1575274226-daacadc6b95c357cbbd02b43ae61e356.jpg
Konferencijos pradžioje vyr. bibliotekininkė projektinei veiklai Kristina Mikliuvienė trumpai pristatė gegužės mėnesį vykusią kvalifikacinę kelionę į Malmės (Švedija) ir Kopenhagos (Danija) bibliotekas. Papasakojo apie asmens duomenų apsaugą šiose bibliotekose, pasidalino įgytomis žiniomis, aptarė panašumus ir skirtumus su Lietuvos bibliotekomis bei pademonstravo vaizdinę medžiagą (skaidres), kurioje buvo įamžintos apsilankymų bibliotekose akimirkos.

Konferencijos tikslas buvo apžvelgti įgyvendintą projektą, pasidalinti, pasidžiaugti projekto rezultatais ir pasiekimais, tad visiems susirinkusiems Lietuvos bibliotekininkų draugijos Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skyriaus pirmininkė Regina Vertelienė pristatė sukurtą informacinį filmuką „Ką turim žinoti apie savo asmens duomenis?". Pasibaigus filmuko peržiūrai buvo pristatytas ir dar vienas projekto rezultatas – atmintinė „Svarbiausi asmens duomenų aspektai". Buvo informuota, kad šią atmintinę galima rasti visuose bibliotekos skyriuose ir filialuose, o informacinį filmuką galima pažiūrėti bibliotekos svetainėje www.smsvb.lt.

Konferencijos pabaigoje buvo surengta smagi interaktyvi viktorina, kurioje dalyviai galėjo pasitikrinti savo žinias apie asmens duomenis. Pasibaigus viktorinai, ne vienas konferencijos dalyvis džiaugėsi, kad jau gerokai praplėtė žinias apie asmens duomenis ir tikino, kad įgytomis žiniomis dalinsis su artimais asmenimis, ypač įspės, kaip svarbu yra saugoti savo asmens duomenis.

Projektas „Bibliotekos ir partnerių kompetencijų stiprinimas: asmens duomenų apsauga" dalinai finansuotas Lietuvos Kultūros tarybos.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 12 03