Bibliotekoje įvyko baigiamasis „Skaitymo iššūkio“ renginys

2019 09 19

Rugsėjo 17 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės" filiale (K. Korsako g. 10) organizuotas baigiamasis „Skaitymo iššūkio" renginys, į kurį gausiai susirinko aktyviausi knygų skaitytojai.

Kasmet „Skaitymo iššūkį" įveikia vis daugiau dalyvių

Šiais metais Lietuvos apskričių viešosios bibliotekos organizavo jau 4-tąjį vasaros „Skaitymo iššūkį".

0001_38_1568874394-b0a2a6d5f2186d881844f3bce7d55d34.jpg
Jo metu dalyviai buvo kviečiami perskaityti 5 knygas: lietuvių autoriaus knygą; bibliotekininko rekomenduotą knygą; knygą apie keliones; knygą geltonu viršeliu ir knygą, kurios pavadinimas prasideda pirma dalyvio vardo raide. Apskritai į „Skaitymo iššūkio" nuotykį ryžosi leistis net 16 390 dalyvių (beveik du kartus daugiau nei 2018 m.), o jį įveikė tris kartus daugiau skaitytojų nei praėjusiais metais – 10 339. Štai Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje iš viso dalyvavo 165 skaitytojai, o iššūkį įveikė 89 dalyviai (2018 m. jų buvo 20): iš visų dalyvavusiųjų ypač aktyvūs buvo vaikai – visas penkias užduotis (kai kurie net po 2 kartus) įveikė 70 mažųjų skaitytojų. Džiugu, kad šiais metais netrūko ir vyresniųjų dalyvių – iššūkį įveikė 19 suaugusiųjų.
Dalyviai pasidalijo skaitymo įspūdžiais ir sudalyvavo viktorinoje

Į baigiamąjį renginį susirinkę dalyviai pritarė, kad tai labai įdomi ir turininga skaitymo skatinimo pramoga, kuri skaitymo procesą paverčia dar žaismingesnu, patrauklesniu. Mažieji skaitytojai noriai dalijosi savo įspūdžiais apie perskaitytas knygas, rekomendavo kitiems įdomiausius kūrinius: vaikus sužavėjo istorijos apie nevalą Bertį, blogiuką Henrį, „Nevykėlio dienoraštis" ir kt. Iššūkis buvo ne tik perskaityti 5 knygas, bet ir pasirinkti užduočiai tinkamą knygą: pasak dalyvių, sudėtinga, bet ir įtraukianti atrakcija buvo ieškoti knygų, prasidedančių pirmąja vardo raide. Pasirodo, visi dalyvavusieji yra tikri knygų mylėtojai – renginio metu vykusioje viktorinoje apie Skaitymo iššūkį, rašytojus ir kūrinius visi parodė puikius rezultatus.

Iššūkį įveikusiesiems – prizai ir diplomai

Visi iššūkį įveikę dalyviai buvo pasveikinti diplomais ir atminimo dovanėlėmis, paskatinti dalyvauti šioje smagioje akcijoje ir kitais metais. Taip pat mažieji skaitytojai sudalyvavo loterijoje, kurioje galėjo laimėti papildomus prizus. Tad štai taip smagiai ir naudingai su „Skaitymo iššūkiu" buvo atsisveikinta iki kitų metų.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 09 19