Renginiai

Bibliotekoje diskutuota apie daugialypį Europos identitetą

2019 05 15

Gegužės 14 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje, minint Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 15 metų sukaktį bei artėjant rinkimams į Europos Parlamentą, įvyko paskaita-diskusija „Daugialypis Europos identitetas". Renginio partnerė – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, vykdanti komunikacijos kampaniją „ES drauge saugiau".

Renginio svečiai – Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotojas Marius Vaščega ir žurnalistas, TV laidų vedėjas, prodiuseris, filmų garsintojas, rašytojas Rytis Zemkauskas.

0001_9_1557988023-d0ec400fb47f0dd78a16a223380d6233.jpg
Diskusiją moderavo bibliotekos vyr. bibliotekininkė projektinei veiklai Kristina Mikliuvienė. Marius Vaščega renginio pradžioje pristatė „ES drauge saugiau" kampaniją, kurios tikslas - plačiau informuoti visuomenę apie tai, kaip ES saugo savo piliečius nuo globalių grėsmių ir kitų pavojų. Jis apžvelgė EK atstovybės Lietuvoje išleistą knygą „Žmonės, kurie saugo Europą". Šio leidinio herojai – paprasti žmonės, kurie europiniu lygmeniu padeda įveikti iššūkius sveikatos, aplinkos, nusikalstamumo, terorizmo, migracijos ir ekonomikos srityse. Per paprastų žmonių gyvenimo istorijas siekiama parodyti, kokia svarbi yra Europos Sąjunga kasdieniniame žmonių gyvenime. M. Vaščega pabrėžė, kad Europos Sąjunga - tai ne ribos žemėlapyje, tai veiksmingas saugumo užtikrinimo tinklas.
Pristačius knygą buvo parodytas EK atstovybės parengtas filmukas „EU Protects: kaip Europa užkirto kelią prekybai žmonėmis". Jame atsispindi, kaip šalys, bendradarbiaudamos tarpusavyje, užkerta kelią nusikalstamai veikai.

Didelio susidomėjimo sulaukė Ryčio Zemkausko pristatymas „Daugialypis Europos identitetas. Kas ją vienija?" Įtaigiai ir šmaikščiai kalbėdamas apie Europos Sąjungos šalis vienijančius veiksnius, jis akcentavo kultūros reikšmę. R. Zemkauskas išskyrė primityviąją ir rafinuotą kultūrą, pateikdamas pavyzdžių ir įjungdamas renginio dalyvius į diskusiją apie tai, kas trukdo kultūrai keistis.

Renginio dalyviai buvo aktyvūs ir uždavė aktualių klausimų renginio svečiams. Keletą klausimų EK atstovui M. Vaščegai pateikė Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras Donatas Morkūnas. Į diskusiją įsitraukė mokytoja Angelė Bružaitė, menininkai Irena ir Sigitas Burneckiai ir kiti dalyviai. Šiauliečiams rūpimą klausimą apie Šiaulių universitetą iškėlė renginyje dalyvavęs Šiaulių miesto mero pavaduotojas Egidijus Elijošius.

Renginio metu buvo dovanojami EK leidiniai apie Europos Sąjungą ir rinkimams į Europos Parlamentą skirti suvenyrai.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 05 16