Renginiai

Bibliografijos-informacijos skyriuje – kraštotyros darbų paroda „Kūrėjo dvasia visada jauna“

2019 05 16

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) parengta fotomenininkų Birutės ir Algirdo Musneckių kraštotyros darbų paroda „Kūrėjo dvasia visada jauna", skirta įžymiam menininkui, skulptoriui, Šiaulių pedagoginio instituto (vėliau Šiaulių universitetas) dėstytojui Aloyzui Toleikiui.

Parodą sudaro dvylika stendų, kuriuose talpinama pagal atskiras temas sugrupuota ir skoningai apipavidalinta medžiaga – fotografijos bei informacija, atspindintys įvairius skulptoriaus kūrybos ir gyvenimo etapus.

0001_2_1558010723-47f321cb16011ee9055e19f321d305a3.jpg
Parodos lankytoją gali nustebinti A. Toleikio eilėraščiai, kuriuos jis sukūrė 1980-2007 metais – galbūt, tai daugeliui dar nežinoma ir netikėta šio menininko kūrybos sritis. Temos jautrios ir paprastos: mama, tėviškė, greitai it vėjas praskriejantis žmogaus gyvenimas... Pasak literatūrologės, profesorės, habil. dr. Danutės Klumbytės, skaitant A. Toleikio poeziją pajunti „vaizdinio meno atstovo prisilietimą". Parodoje pristatomi menininko kūriniai: skulptūros, medaliai, eskizai. Stende, pavadintame „Taip gimsta skulptūra", eksponuojami vaizdai iš Česlovo Žalio filmo „Mergaitė su dūdelėmis", atskleidžiantys skulptūros „Muzika" kūrybinius momentus. Atskiruose stenduose pristatomos Šiaulių miesto ir Palangos viešąsias erdves puošiančios skulptūros. Stende „Laikmečio palytėtos skulptūros" atsispindi skaudūs kai kurių kūrinių likimai, skulptūrų demontavimas Šiaulių mieste. Parodoje galime susipažinti su A. Toleikio veikla, siejama su svarbiais Šiaulių miestui kultūros ir švietimo objektais: Šiaulių parodų rūmų atidarymu, Šiaulių universiteto dailės galerija, Šiaulių pedagoginiu institutu, vėliau – Šiaulių universiteto Menų fakultetu. Pateikiama daug fotografijų iš jubiliejinių ir kitų menininko parodų. Nepamirštas ir reikšmingas kraštiečio apdovanojimas – 2010 m. už ilgametę aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą jis buvo apdovanotas Šiaulių miesto kultūros ir meno premija. Kadangi šiuo metu menininkas gyvena ir kuria Birštone, šie pokyčiai atsispindi stende „Aloyzas Toleikis – dabar Birštono krašto žmogus". Eksponuojamos ir fotografijos, kuriose 80-mečio sukakties proga jubiliatą Birštone sveikina Šiaulių universiteto „Emeritus" klubo nariai.

Paroda parengta iš asmeninio fotomenininkų, kraštotyrininkų Birutės ir Algirdo Musneckių archyvo. Paroda veiks iki birželio 9 d.

Maloniai kviečiame aplankyti!
Paskutinį kartą redaguota: 2019 05 16