Renginiai

Bibliografijos-informacijos skyriuje įvyko Japonijos nėrinių meistrės kūrybinių darbų parodos atidarymas

2019 05 10

Gegužės 7 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje įvyko Japonijos nėrinių meistrės Masako Sasaki kūrybinių darbų parodos atidarymas. Ši paroda Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkės Laimos Kelmelienės iniciatyva į biblioteką atkeliavo iš Japonijos ambasados.

Garbaus amžiaus Masako Sasaki nuo pat vaikystės domėjosi įvairiais rankdarbiais. Pasak darbų autorės, jai įdomiausia dirbti neriant vąšeliu. Masako Sasaki neria didelius bei sudėtingus nėrinius, nes maži darbeliai nesuteikia tiek pasitenkinimo, kaip dideli darbai. Nors autorė nuolatos domisi dailiųjų rankdarbių tradicijomis ir skaito daug knygų, tačiau ji pati sugalvoja nėrinių rašto motyvus ir savaip interpretuoja.

0001_1_1557471696-455dd9c443f71d99a1299263f58ae14b.jpg
Jos nėriniai skirti ne dekoracijoms ant sienų, o kasdieniniam naudojimui, todėl nunerti labai kruopščiai, kad juos būtų galima skalbti net ir skalbimo mašinoje. Greta nertų darbų parodoje eksponuojamos Masako Sasaki sukurtos Japonijos imperatorių ir imperatorienę vaizduojančios kimekomi lėlės. Lėlių kūnai nulipdyti iš smulkintų kininės paulovnijos medienos miltelių, glotniai nušlifuoti ir papuošti iškilmingais apdarais. Iki šių dienų Japonijoje kimekomi stiliaus lėlių gaminimas yra graži tradicija, siejama su kovo 3-ąją švenčiama mergaičių diena, vadinama lėlių švente – Hinamacuri bei žydinčių persikų švente, nes persikų žiedai japonams – laimingos santuokos simbolis.

Parodos atidarymą organizavo Tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyrius. Japoniškais motyvais papuoštoje salėje, skambant japonų muzikai, rankdarbių meistrės Masako Sasaki kūrybą pristatė draugijos pirmininkė Laima Kelmelienė. Po to savo pastebėjimais ir nuomonėmis pasidalino Liucija Lekienė ir kitos renginyje dalyvavusios tautodailininkės. Apie japoniškus motyvus eksponuojamuose nėriniuose kalbėjo menininkė Irena Burneckienė. Vėliau buvo skanaujama arbata, bendrauta ir dalintasi įspūdžiais.

Paroda Bibliografijos-informacijos skyriuje veiks iki gegužės 21 d.

Maloniai kviečiame aplankyti!
Paskutinį kartą redaguota: 2019 05 10