Renginiai

Bibliografijos-informacijos skyriuje – edukacinis užsiėmimas apie kapaviečių sutvarkymą ir apželdinimą

2019 04 10

Balandžio 9 d. Šiaulių miesto savivaldybės Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) įvyko Senjorų klubo edukacinis užsiėmimas, kurio metu buvo kalbėta apie kapaviečių sutvarkymą ir apželdinimą. Tai daugeliui aktuali tema, nes apleistos, netinkamai tvarkomos kapavietės aplinkiniams kelia estetiškai nemalonius jausmus. Be to, kaip ir kasmet pavasarį, jau skubame tvarkyti artimųjų kapų.

Užsiėmimą vedė klubo narė – dailininkė, pedagogė, socialinių mokslų dr. Irena Burneckienė. Naudodamasi savo parengta vaizdine medžiaga ir atliktų tyrimų rezultatais, ji išsamiai aptarė technologines kapaviečių įrengimo, apželdinimo, estetines bei etines problemas.

0001_1_1554901791-cb26305fb746ab02ad2d014c40e3aebd.jpg
Buvo akcentuota, kad įrengiant kapavietę labai svarbi formų ir spalvų dermė: teisingai parinktas, prie paminklo bei kitų objektų derantis gruntas ir tinkamas jo išbėrimas, apgalvotai pasirinkti augalai, jų išdėstymas ir dar daugelis kitų faktorių lemia estetiškai patrauklų, skoningą vaizdą. Renginio dalyves ypač sudomino ornamentinis kapų apželdinimo būdas bei I. Burneckienės parinkti geri ir blogi taip apsodintų kapaviečių pavyzdžiai. Nors ornamentinis apželdinimas leidžia pasireikšti kūrybai ir fantazijai, tačiau sudaro sunkumų, nes būtina nuolatos prižiūrėti žemę, ant kurios komponuojami ornamentai, atsižvelgti į tai, kad, augalams augant, vaizdas keisis. Buvo aptarti kapų puošimui naudotini augalai, jų formos, kalbėta ir apie šiauliečių želdinimo pomėgius – dažniausiai sodinamas gėles ir kitus augalus, populiariausias jų spalvas.

Informaciją parengė vyresn. bibliografė E. Mačiulienė,
nuotraukos E. Tarasevičienės
Paskutinį kartą redaguota: 2019 04 10