Renginiai

Baigiamojoje Interreg konferencijoje pristatyta tarptautinė savanorystė bibliotekoje

2019 08 30

Įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region" (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis, rugpjūčio 29 d. Jelgavos miesto bibliotekoje (Latvija) įvyko baigiamoji konferencija „BIBLIOTEKOS IŠ KARTOS Į KARTĄ".

0001_savanoriai-2_1567597647-4fa1ad0e39d6bb7537171d118ff1fc86.jpg
Projekto partnerių susitikime dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Irena Žilinskienė, vyr. bibliotekininkė projektinei veiklai Kristina Mikliuvienė, vyr. bibliotekininkė Jurgita Januševičiūtė-Taralė, vyresn. bibliotekininkė Rimantė Filipavičienė, vyresn. bibliotekininkė Danutė Meškaitė, vyresn. bibliotekininkas Tomas Januškevičius, bibliotekos buhalterė Giedra Janušauskienė. Kaip garbės svečiai buvo pakviesti Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Elijošius ir Jelgavos miesto savivaldybės mero pavaduotoja Rita Vectirane.

Konferencijoje buvo pristatyti Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Jelgavos miesto bibliotekoje ir Liepojos centrinėje mokslinėje bibliotekoje įvykdyti projekto darbai, sėkmingai pasiekti rezultatai. Renginio metu buvo pristatyti tradiciniai ir inovaciniai veiklos būdai viešosiose bibliotekose. Pranešimą „Savanorystė Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje Interreg projekto ribose" („Volunteering in the Siauliai city municipality public library and Interreg project frames") skaitė vyr. bibliotekininkė kultūrinei-edukacinei veiklai J. Januševičiūtė-Taralė, kuri pasidalino bibliotekos patirtimi ir pasiekimais dalyvaujant savanorystės projektuose.

Buvo pristatyti Lietuvos ir užsienio savanoriai, jų vykdytos veiklos bibliotekoje ir už jos ribų. 2018 m.  bibliotekoje pradėjus įgyvendinti Interreg veiklas, į jas sėkmingai ir aktyviai įsijungė tuo metu savanoriavusi Anna Kidalova iš Ukrainos: Užsienio kalbų mokymosi centre vedė netradicines užsienio kalbų pamokas; tapo pagrindine „žinių ambasadore“ įgyvendinant programą „Mokomės vieni iš kitų“; Liepojos centrinėje mokslinėje bibliotekoje ir Jelgavos miesto bibliotekoje kartu su bibliotekos darbuotoju Tomu Januškevičiumi vedė mokymus „Užsienio kalbų mokymai per komiksus“. Pabrėžta, kad A. Kidalova buvo pirmoji savanorė iš užsienio įsitraukusi į Interreg projekto veiklas.

Paminėta, kad Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka nuo 2015 metų pradėjo kviestis savanorius iš užsienio. Iki 2019 metų bibliotekoje jau savanoriavo 5 savanoriai (iš Ispanijos, Prancūzijos, Portugalijos ir Ukrainos). Pristatyta, kad šiais metais bibliotekoje įgyvendinant projektą „Savanorystė Lietuvos bibliotekose" pagal programą Europos solidarumo korpusas savanoriauja 2 savanorės: Marta Grillo iš Italijos ir Alina Platova iš Rusijos.
Konferencija buvo užbaigta pasirašant bendradarbiavimo sutartį tarp Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos, Jelgavos miesto bibliotekos ir Liepojos centrinės mokslinės bibliotekos, taip pat padėkomis projekto partneriams ir bendra konferencijos dalyvių nuotrauka.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 09 04