„Skaitymo iššūkiui“ skirta vasaros rubrika

2019 08 12

Ech, gera ta vasara..! Tačiau įžengėme į rugpjūtį, po kurio šiluma jau lengvai alsuoja ruduo, tad daugelis skubame įgyvendinti veiklas, kurių nesuspėjome nuveikti šią karštąją vasarą. Kai kurie planavo knygą paimti į rankas, bet vis neprisiruošė – tai laiko pritrūko, tai netikėti darbai išlindo, arba tiesiog nežinojo, ką norėtų paskaityti... Taip, dažnai skaitytojams iškylanti problema – nežinojimas, kokią knygą pasirinkti maloniam laiko praleidimui. Tokiu atveju kreipiamasi į draugus, ieškoma informacijos internete, arba čia gali padėti ir bibliotekininkė.

Tad kokius skaitinius rekomenduoja Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkės šiai besibaigiančiai vasarai?

0001_ligita-saltinelis-apkirpta_1565598128-0bc7b20536634fa61b05d6d1f12cf28b.jpg

„Šaltinėlio“ filialo bibliotekininkė Ligita sako: „Dabartiniu laikotarpiu verstinės užsienio autorių literatūros leidžiama išties nemažai, todėl norėčiau labiau atkreipti dėmesį į lietuvių autorių kūrybą, tuo labiau, kad pati knygelė savo spalvine gama ir iliustracijomis paskęsta ryškių vaikiškų knygelių  jūroje. Tai Gintarės Rakauskienės knygelė „Dramblys ir antis", skirta ikimokyklinukams ir 1–2 klasės mokiniams.

Dramblys vaikščioja krantu ir kartais ateina atsigerti, antis plaukioja šen ir ten vandeny – jie tokie skirtingi,  tai kaip gi jiems draugauti?

Ši knyga apie draugystę, panašumus ir skirtumus, nusistovėjusias tradicijas, stereotipus, kurie dviem knygos veikėjams trukdo bendrauti. Knyga neįkyriai pamokanti, todėl visai tiktų skaityti su tėveliais, kad iškilusias mintis būtų galima aptarti kartu“.

Beje, bibliotekos bičiuliai, aktyvieji knygų skaitytojai, ar jau įsitraukėte į šios vasaros „Skaitymo iššūkį"? Ar jau matėte, kokios įdomios laukia užduotys? O kooookie prizai!!! Nerealu – tad tikrai verta lėkti į biblioteką, čiupti reikiamą knygą ir skaityti, skaityti, skaityti...! Dar galima pakviesti prisijungti ir draugą, kaimyną, kolegą ir kt. neabejingus knygoms ir iššūkiams.

Paskubėkite - iki „Skaitymo iššūkio“ pabaigos liko mažiau nei mėnuo!

Daugiau informacijos:

Paskutinį kartą redaguota: 2019 08 12