Naujienos

Padėkos žodis bibliotekos bičiuliui Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga

2019 04 19

Balandžio 23–29 dienomis vykstanti Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė daugumai bibliotekininkų yra įtempto darbo metas: gausu įvairiausių renginių, edukacinių užsiėmimų, susitikimų.

Šiemetinis savaitės šūkis „Ateik – sužinok ir išmok". Tai kvietimas miesto bendruomenei palaikyti ryšį su biblioteka, kurioje kiekvienam būtų malonu praleisti laisvą laiką, susitikti su bendraminčiais, pasimokyti, pasisemti žinių, geros nuotaikos, jaustis čia savam ir laukiamam. Šis laikas - tinkama proga pasidžiaugti mūsų lankytojais ir rėmėjais. 

0001_1_1555664570-35a137a641179568a3fc12c94cbce095.jpg
Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga padėkos žodį tariame bibliotekos bičiuliui – rašytojui, poetui, publicistui, literatūrologui, literatūros almanacho „Varpai" vyriausiajam redaktoriui Leonui Peleckiui-Kaktavičiui. Jis – dažnas lankytojas Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos ir Skaitytojų aptarnavimo skyriuose (Aido g. 27). Į biblioteką ateina nešinas dovanomis: savo arba žmonos Silvijos Peleckienės, sūnaus Mindaugo Peleckio naujomis knygomis. L. Peleckis-Kaktavičius rašo įvairių žanrų knygas: publicistines, biografines apybraižas, monografijas apie rašytojus, menininkus, įžymius visuomenininkus, įmonių istorijas, esė. Aukštai įvertintas almanachas „Varpai". Pastarasis almanachas bibliotekoje sukomplektuotas jo dėka, kaip ir žurnalas „Lietuvos bajoras", kurį rašytojas redaguoja nuo 2005 metų. Beje, pats L. Peleckis-Kaktavičius yra kilęs iš Žemaitijos bajorų giminės. 2006 m. jam suteiktas Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos Garbės bajoro vardas. Šiais metais rašytojas nustebino parengtu enciklopediniu žodynu „Lietuvos bajorai". L. Peleckio-Kaktavičiaus iniciatyva nuveikta daug visuomeninių darbų, jis pagerbtas garbingais apdovanojimais.

Dėkojame už bibliotekai dovanojamas leidinius ir kviečiame lankytojus skaityti kraštiečio parašytas, parengtas knygas.
Paskutinį kartą redaguota: 2019 04 19