Kviečiame tapti e. skautu bibliotekoje!

2019 07 09

Asociacijos „Langas į ateitį" vykdomu projektu „Prisijungusi Lietuva – efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė visuomenė" siekiama sumažinti skaitmeninę atskirtį ir paskatinti kuo daugiau gyventojų išmaniai naudotis internetu. Prieš du mėnesius projektui sėkmingai startavus, Lietuvoje atnaujinamas viešųjų interneto prieigos taškų bibliotekose tinklas ir buriama skaitmeninė bendruomenė.

Viena iš veiklų – tai e. skautų tinklo kūrimas.
0001_ipad-820272_960_720_1562143022-1823f48489b216814e821d617ce3adf3.jpg
Kas yra e. skautas?

E. skautas – tai jaunuolis, besidomintis ir gebantis naudotis šiuolaikiniais išmaniaisiais įrenginiais, pasiryžęs padėti kitiems išmokti jais naudotis bei daugiau sužinoti apie skaitmeninių technologijų teikiamą naudą, apie saugų elgesį internete.

Kas gali tapti e. skautu?

Savanoriais e. skautais gali tapti 14–29 metų jaunimas, norintis prisijungti prie projekto ir savo informacinių technologijų žiniomis pasidalinti su vyresnio amžiaus žmonėmis. E. skautai mokymus organizuos interneto naujokams ir ugdys jų gebėjimus visapusiškai, saugiai bei atsakingai naudotis internetu. Planuojama, kad bendrą skaitmeninių lyderių ir e. skautų tinklą sudarys ne mažiau kaip 2000 asmenų.

Kaip aš galiu tapti e. skautu?

Labai paprastai! Užsiregistruok svetainėje www.prisijungusilietuva.lt. Peržiūrėk čia pateiktą naudingą informaciją, kuri leis pasiruošti būsimai veiklai. Tada, atlikęs e. skauto testą, parsisiųsk e. skauto pažymėjimą ir pasidomėk pateiktomis rekomendacijomis, ką daryti atėjus į biblioteką. Gavęs pažymėjimą, junkis į facebook uždarą e. skautų grupę. „E. skautų veikla nebus nuobodi – čia bendrausime, dalinsimės, kursime!“ – teigia projekto „Prisijungusi Lietuva" e. skautų veiklos koordinatorius Arvydas Ruseckis.

Taigi, mes laukiam Tavęs, būsimasis, e. skaute! Jei jau turi e. skauto pažymėjimą, keliauk į artimiausią Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos filialą ar skyrių, kur susitarsi dėl būsimos veiklos!

Kodėl naudinga tapti e. skautu?

Todėl, kad:
  • tobulinsi informacinių technologijų srities įgūdžius bei gilinsi žinias;
  • susirasi bendraminčių;
  • rasi bendrą kalbą su vyresnio amžiaus žmonėmis;
  • padarysi gerą darbą, o tuo pačiu atliksi mokykloje privalomą socialinę-pilietinę veiklą;
  • dalyvausi kūrybinėse dirbtuvėse, projekto „Prisijungusi Lietuva" renginiuose, konkursuose!
Kiekvienas e. skautas, baigęs savanorišką veiklą bibliotekoje, gaus išmaniąją apyrankę!

Daugiau apie projektą ir jo veiklas: www.prisijungusilietuva.lt.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 07 09