Kviečiame registruotis į „Didžiojo knygų pristatymo konkurso“ atrankinį turą!

2019 09 19

Jau tradiciniu tapęs „Didysis knygų pristatymo konkursas" vėl grįžta!

Konkursu kaip ir kasmet siekiama populiarinti kokybišką bei vertingą lietuvių ir užsienio šalių įvairių žanrų literatūrą vaikams, skatinti moksleivių kūrybiškumą, ugdyti gebėjimą kritiškai vertinti, atsirinkti knygas; didinti susidomėjimą knygomis ir skaitymu.

Konkurso apimtys kasmet plečiasi, daugėja jaunimo, norinčio kūrybingai pristatyti mėgstamas knygas savo bendraamžiams ir draugams. Šiemet konkurse dalyvauja dar daugiau bibliotekų iš Akmenės, Joniškio, Kelmės, Mažeikių, Pakruojo, Plungės, Telšių, Šiaulių rajonų, Panevėžio apskrities ir Šiaulių miesto, kuriose vyks atrankiniai konkurso turai.

Nori dalyvauti konkurse? Tai labai paprasta – registruokis į konkursą vienas ar kartu su draugų, bendraklasių grupe (ne daugiau nei 5 asmenys), parenk 5 minučių trukmės patikusios knygos pristatymą ir laimėk vertingų prizų!

0001_1_1568029574-88c8189ad401b98e2342a3705e9bde7c.jpg
Iki lapkričio 1 d. kviečiame moksleivius registruotis į konkurso atrankinį turą Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje el. pašto adresu jurgita.tarale@smsvb.lt arba telefonu (8 41) 52 50 02. Atrankinis turas vyks lapkričio 6 d. 11 val.

Originaliausius pristatymus atrinks kompetentinga vertinimo komisija pagal šiuos kriterijus:
• knygos vertės, autoriaus ir iliustracijų atskleidimas;
• pristatymo kūrybiškumas, originalumas, išradingumas;
• gebėjimas atsirinkti vertingą literatūros kūrinį;
• komunikacija su auditorija;
• retoriniai ir vaidybiniai gebėjimai;
• asmeninės patirties, apsiskaitymo demonstravimas.

Atsižvelgus į konkurso dalyvių pasirodymus, gali būti skiriami įvairūs papildomi apdovanojimai, pavyzdžiui, už originalumą, už novatoriškumą, už meniškiausiai pristatytą knygą ir t. t.

Atrankinių turų nugalėtojai (po tris iš kiekvienos bibliotekos: 1 dalyvis (ar dalyvių grupė) iš I–IV klasių, 1 – iš V–VIII klasių ir 1 – iš IX–XII klasių) deleguojami į baigiamąjį turą, kuris vyks Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje lapkričio 14 d.

Daugiau informacijos tel. (8 41) 52 50 02.
Konkurso organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.
Šiais metais konkursą globoja roko grupė „Colours of Bubbles“.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 09 20