Kviečiame į susitikimą su kalbininku Antanu Smetona!

2020 02 18

Vasario 26 d. (trečiadienį) 16 val. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) vyks susitikimas su kalbininku dr. Antanu Smetona. Susitikimo tema „Lietuvių kalbos dabartis - keliai ir klystkeliai“.

Renginys skirtas paminėti jau penktą kartą organizuojamoms Lietuvių kalbos dienoms.

Kviečiame dalyvauti!

Daugiau informacijos: tel. (8 41) 55 26 06.

Renginio metu bus fotografuojama.

0001_skelbimas-kalbininkas-smetona_1581501427-1700eb79a4418aa04ea7bf74bb7f3932.jpg
Renginys organizuojamas įgyvendinant projektą „Susitikimų ir renginių ciklas „Susitikimai bibliotekoje 2020“, finansuojamą Šiaulių miesto savivaldybės lėšomis.

Primename, kad Interneto ir Bendrojoje skaityklose lankytojai renginio metu nebus aptarnaujami.

Lietuvių kalbos istorija – vingiuota, prieštaringa ir, be abejo,... tai sėkmės istorija. Ilgai buvusi beraštė, buvusi mažuma Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje, buvusi beveik pasmerkta išnykti 19 amžiuje, staiga – 20 amžiaus antrojoje pusėje perkopia į aukso amžių. O gal tik „aukso amžių"? Nepaisant mūsų asmeninių požiūrių ir vertinimų, kalbų raida turi objektyvius dėsningumus, kurie greičiausiai galioja ir lietuvių kalbai. Kas, kodėl ir kaip dabar darosi su mūsų kalba? Kas yra bendrinė kalba ir kiekvieno mūsų namų kalba? Kur baigiasi asmeninė kalbos kūryba ir prasideda valstybinė kalbos politika? Koks mūsų santykis su kitomis kalbomis? Ir apskritai – kur einame ir kur nueisime? Tai svarbūs klausimai kiekvienam, nes bent jau lietuvio pasaulėvokoje gimtosios kalbos statusas ir vertė yra neginčijama tapatybės dalis. Bet šiandien mes gyvename globaliame pasaulyje, kuris yra negailestingas – su kiekvienos kartos pasikeitimu išnyksta dešimtys kalbų. Pažinti savo tapatybę ir suvokti kalbos raidos procesus yra pirmasis sąmoningas žingsnis išlikimo ir klestėjimo kelyje (dr. A. Smetona).
Paskutinį kartą redaguota: