Naujienos

Aplankykite parodą „Iš žodžių“

2019 07 03

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje (Aido g. 27) eksponuojama Simonos Stelmakovaitės darbų iš popieriaus paroda „Iš žodžių".

„Idėja kurti iš laikraščių kilo spontaniškai pabandžius pagaminti popierinę kiaulę taupyklę. Rezultatas labai nustebino ir patiko. Ta tema pradėjau domėtis plačiau ir radau užuominų, jog iš laikraščių galima sukurti įvairius daiktus. Pabandžiau kurti lėlytes ir man patiko, o gavus pasiūlymą surengti parodą, lėlyčių dariau vis daugiau. Tai atpalaiduojantis procesas, leidžiantis užsimiršti ir pasinerti į kitą pasaulį, pabūti tarp skirtingų epochų žmonių, tarp gausybės spalvų.

0001_1_1562156301-627f7880fe7cad875440be9e25f1b9aa.jpg
Kūryboje dominuoja būtent lėlytės, nes jos tarsi žmonės. Galima iš aprangos, spalvų, stovėsenos spręsti apie charakterio savitumą. Kiekviena lėlytė turi savo charakterį ir stilių. Kaip pavyzdį galėčiau pateikti mergaitę su kriauklėmis, ji- jūros mergaitė. Mėlyna spalva, trumpučiai rūbai ir kriauklės neatsiejama vasaros, jūros atributika. Kūrimo procese panaudojau ne vien laikraštį ir klijus, bet pabandžiau įterpti ir kitokias medžiagas, kaip akmenis, audinio medžiagą, nuo ežero rinktas kriaukles.

Šiame kūrimo procese man patinka viskas. Pradedant nuo popieriaus susilankstymo, sukirpimo, susukimo, formavimo ir baigiant dažymu. Tam naudoju akrilinius dažus. Labiausiai mėgaujuosi pačiu kūrimo procesu ir aplinkinių reakciją į jas. O reakcija gali būti įvairi, kaip ir patys žmonės. Viską kūriau su pozityvia energija ir tikiuosi, kad žmones jas pamatę tai pajus. Palieku interpretacijos laisvę kiekvienam spręsti ką lėlytėse jie įžvelgia." – pasakoja parodos autorė.

Paroda veiks iki liepos 31 d.

Kviečiame apsilankyti!
Paskutinį kartą redaguota: 2019 07 03