Paslaugos

Šeimų erdvėje – interaktyvi viktorina vaikams apie Lietuvą

2019 03 06

Kovo 6 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės" filiale (K. Korsako g. 10), Šeimų erdvėje, pasitelkiant interaktyvias grindis, vyko interaktyvi viktorina „Pažįstu Lietuvą", skirta paminėti Vietovardžių metus ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Kaip žinia, Lietuvos Respublikos Seimas 2019-uosius paskelbė Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo ir Lietuvos vietovardžių metais, siekiant įvertinti ypatingą Lietuvos savanorių, Lietuvos kariuomenės ir kitų Lietuvos piliečių indėlį Nepriklausomybės kovose ginant ką tik atkurtą Lietuvos valstybę, pagerbti visų kovojusiųjų ir žuvusiųjų už Lietuvos Nepriklausomybę atminimą bei išsaugoti senųjų vietovardžių atminimą.

0001_2_1551870081-c47f3d875b4b3d9699a5644f4439c699.jpg
Viktorinoje, kurioje dalyvavo Šiaulių Gytarių progimnazijos 3 a klasės mokiniai (mokytoja Džeralda Kuzavinienė), ir buvo skiriamas dėmesys Lietuvos svarbiausiems įvykiams, žymiausioms vietoms, asmenims atminti.
Vaikai prisiminė žymiausius Lietuvos vietovardžius, iškiliausius šalies žmones, pademostravo puikias Lietuvos istorijos, geografijos žinias – viktorina pasirodė lengvai „įveikiama". Džiugu, kad mokiniai aktyviai domisi savo krašto istorija ir dabarties įvykiais.

Šeimų erdvė įkurta įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region" (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis.

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už jos turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 03 06