Paslaugos

Laimutė Nemeikšienė: pajutau, kad man reikia mokėti anglų kalbą

2019 07 02

Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje „Saulės" filiale (K. Korsako g. 10) jau daugiau nei metai veikia Užsienio kalbų mokymosi centras, kuriame nemokamai galima mokytis net 7 kalbų (anglų rusų, ispanų, italų, prancūzų, vokiečių, latvių).

Jame dažnai lankosi ne tik iš Šiaulių, bet ir iš kitų regionų mokinių grupės, norinčios išbandyti netradicines užsienio kalbos pamokas, taip pat darbingo amžiaus gyventojai ar senjorai. Atėjusieji jiems aktualios užsienio kalbos gali mokytis savarankiškai, įdomiai, smagiai, mat nereikia mokytis jokių taisyklių. Tie, kurie lankosi aktyviai, jaučia mokymosi naudą ir džiaugiasi gerokai pramokę užsienio kalbos.

Laimutė Nemeikšienė, viena iš aktyvių Užsienio kalbos mokymosi centro lankytojų, sėkmingai siekianti savo savo užsibrėžto tikslo – išmokti kalbėti angliškai. Ir jau puikiai sekasi – jau pasiektas pirmasis aukso medalis.

0001_55943896_390505681785512_6842495781476237312_n_1562057047-58a8fdeae31475250a981e067f61ce34.jpg
Kiek ilgai mokotės Užssienio kalbų mokymosi centre?
Jei tiksliai – tai nuo kovo 3 d. mokausi anglų kalbos.

Ar sunku mokytis?
Na, pirmoji dalis buvo nesunki, nes prisiminiau žodžius, kuriuos anksčiau žinojau, girdėjau, o tada po truputį vis sudėtingiau.

Kodėl sugalvojot anglų kalbos mokytis čia, bibliotekoje?
Buvo kelios priežastys. Pirmiausia baigiau darbą ir reikėjo kažkuo užsiimti, kad nesėdėčiau visą dieną namuose. O kita priežastis, tai pajutau, kad man reikia mokėti anglų kalbą, nes tenka bendrauti su anglakalbiais. O į biblioteką patekau visai netyčia – pamačiau skelbimą, kad galima čia mokytis, atėjau, pristatė programą, parodė, kaip ja reikia dirbti, o paskui atsirado laisvo laiko ir labai patogu ateiti, nes tik 15 min. kelio nuo mano namų. Labai gerai, kad dar galiu ir pasivaikščioti! Tai irgi privalumas!

O ko palinkėtumėte tiems, kurie sako, kad neturiu laiko mokytis?
Va, va, su laiku tai daugeliui bėda. Aišku, atrodo, gali parsisiųsti programėles, sėdėti namie ir mokytis. Atrodo lyg ir tas pats, ar ne? Bet aš galiu pasakyti, kad tai tikrai ne tas pats. Nes čia Tu ateini, atsisėdi ir tikrai dirbi, o namie – čia virtuvė, čia skambutis, čia dar kas nors ir taip toliau. Tad jei tik kas turi laiko, ir žino, kad gali prireikti užsienio kalbos, turi ateiti į biblioteką ir duoti smegenims mankštos.

Kur toliau tobulėsit?
Oi, čia dar tik pirmas lygis, kurį baigiau aukso medaliu, bet dar yra ir kitų lygių, kur galiu tobulėti.


Paskutinį kartą redaguota: 2019 07 02