Festivalis TAVO PIN KODAS: pristatytos naujos bibliotekos galimybės

2019 10 02

Šiais metais TAVO PINKODAS buvo kitoks – tai buvo pirmasis Šiauliuose organizuojamas galimybių festivalis. Rugsėjo 27 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka Šiaulių arenoje (Jablonskio g. 16) pristatė savo inovacines veiklas ir sulaukė didelio susidomėjimo – festivalio lankytojai ne tik apžiūrėjo, bet ir išbandė, kokios galimybės laukia bibliotekoje.

Populiarėja robotika

0001_38_1570009307-ea86b9d9e7e85cec59b441d8a37a2160.jpg
Šiais metais festivalio tikslinė publika buvo nuo 13 iki 20+ metų, tai ypač daug dėmesio sulaukė robotika, kuri traukė dėmesį tiek suaugusiųjų, tiek paauglių. Bibliotekos darbuotojas Tomas Januškevičius ir bibliotekos savanorė Alina iš Rusijos pademonstravo, kokius įdomius robotus galima susikonstruoti. Ypač stebino dramblys, kuris gali vaikščioti, straubliu pakelti daiktą ir net skleisti garsą. Alina pristatė pačios sukonstruotą žmogų-dviratininką, kuris mina dviratį veikiamas saulės šviesos ir robotą, kuris juda reaguodamas į pašalinį judesį. Taip pat apžiūrėti bei išbandyti buvo galima ir kitus robotikos konstruktorius – labai žavėjo nuotoliniu būdu valdomi robotukai. Netrūko norinčiųjų pabandyti valdyti droną.

Mokytis galima ir žaidžiant

Kiekvienas, užsukęs į bibliotekos kiemelį, padedant bibliotekos savanorei Martai iš Sicilijos ir bibliotekos darbuotojai Giedrei galėjo išbandyti savo taiklumą ir išmokti net 7 (rusų, anglų, vokiečių, ispanų, italų, prancūzų, latvių) kalbų žodžių, žaidžiant spalvingąjį smiginį. Džiugu, kad dalyviai buvo ne tik taiklūs, bet ir puikiai susidorojo su kalbine užduotimi – lengvai atpažindavo, kurios užsienio kalbos yra pateiktas žodis. O pasirinkę savo vardo pirmąją raidę ir mėnesį, kada gimė, sužinojo, koks yra jų super herojaus vardas! Taip pat festivalio metu buvo pristatyta ir bibliotekos naujovė – interaktyviosios lėkštės. Tai interaktyvi mokymosi priemonė, jungianti technologijas ir fizinę erdvę. Bibliotekos darbuotoja Rimantė besidomintiems paaiškino, kaip jomis naudotis. Paaugliams ypač patiko žaisti dviese su draugu, kai galima draugiškai ir smagiai tarpusavyje rungtyniauti. Tokiu būdu draugai galėjo išbandyti savo greitumą ir sumanumą.
Taip pat išbandžiusiems smagiąsias bibliotekos pramogas, šiemet buvo piešiamos įvairios tatuiruotės ant rankų naudojant specialią piešimo techniką – kaip ir kasmet, norinčiųjų netrūko, kiekvienas kantriai laukė eilėje, kad Dailininkė Dalia papuoštų norima tatuiruote.

Na, o kad lankytojai nepamirštų, kokios bibliotekos galimybės, bibliotekininkė Gintana dalino srajutes.

Biblioteka šiandien - inovatyvi

„Ar dabar visko tiek galima rasti bibliotekoje?" – stebėjosi ne vienas festivalio lankytojas, užsukęs į bibliotekos kiemelį. Tikrai taip! Juk šiandien biblioteka – ne tik knygos. Tad visi festivalio lankytojai, išbandę parodoje siūlytas veiklas, jas gali išbandyti ir Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, „Saulės" filiale (K. Korsako g. 10) įkurtame Užsienio kalbų mokymosi centre, Šeimų erdvėje ir Komiksų centre. Taip pat su robotika galima susipažinti ir Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8).

Savanorės Marta Grillo (Italija) ir Alina Platova (Rusija) Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje savanoriauja įgyvendinant projektą „Savanorystė Lietuvos bibliotekose". Programa: Europos solidarumo korpusas / European solidarity corps.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 10 02