Sveikatingumo rytmetis Rėkyvos bibliotekoje: „Sveikatos ABC“

2019 03 13

Kovo 13 dieną į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialą (Energetikų g. 7) susirinko lopšelio-darželio „Bangelė" „Boružėlių" grupės ugdytiniai, lydimi logopedės Laimos Volbikienės.

Bibliotekoje įvyko sveikatingumo rytmetis „Sveikatos ABC", kuriame darželinukams buvo priminti sveikos mitybos įpročiai. Pirmiausia, L. Volbikienė paklausinėjo „Boružėlių", ką reikia daryti, kad būtume sveiki ir stiprūs, ugdytiniai puikiai žinojo, kad reikia sveikai maitintis, valgyti daug vaisių ir daržovių, valytis dantis, aktyviai judėti, bei gerti daug vandens. Vėliau logopedė davė jiems kitą užduotį-žaidimą: vaikai turėjo užsimerkę įkišti ranką į maišelį atspėti, kas jame slepiasi. O ten buvo įvairūs vaisiai: citrina, mandarinas, apelsinas, kivis.

0001_10_1552474890-a72d3264e8587d37a6d9de47666da139.jpg
Vaikai visus atpažino lietimo pagalba. Vėliau mažiesiems buvo įjungta „Meškiuko ledučio" pasaka apie sveiką mitybą, kurioje akcentuota, kad reikia valgyti daug vaisių, daržovių, o saldumynais reikėtų stengtis mėgautis kuo mažiau. Kai buvo papasakoti sveikos mitybos principai, vaikai darė bendrą mankštą, nes sportas taip pat yra sveikatos dalis.

O užsiėmimo „Boružiukai" nutarė, kad sveikai mitybai svarbiausia saikas – galima mėgautis viskuo, tik apgalvotais kiekiais.
Paskutinį kartą redaguota: 2019 03 13